HTC przegrało przed sądem w Niemczech z Nokią

Nokia_1

Już od jakiegoś czasu HTC wraz z Nokią prowadzą ze sobą spór w sądzie. Firma HTC już po raz kolejny przegrała pozew skierowany od Nokii. Tajwański producent został pozwany przez Nokię z powodu naruszenia patentu, który oznaczany jest symbolem EP 1578613 B1. Patent dotyczył technologii, która pozwala zaawansowanym urządzeniom mobilnym działać w starszych sieciach komórkowych. Pomimo faktu, że firma HTC płaci za licencjonowanie związane z korzystaniem z patentu dla fińskiego producenta, firma wykorzystuje patent Nokii, który nie należy do EP 1578613 B1. Nokia zatem wnosi roszczenia z tytułu wykorzystywania patentu bezprawnie.

Nokia_2

Wielu specjalistów zastanawiało się czy HTC będzie musiał wycofać wszystkie smartfony naruszające patent z niemieckich sklepów, ale już teraz wiadomo, że takie rozwiązanie jest mało realne. Firma z Tajwanu planuje złożenie apelacji, a w czasie trwania procesu odwoławczego żadne decyzje nie będą miały mocy i smartfony HTC nadal będą mogły być sprzedawane na terenie Niemiec.

Więcej na ten temat pod linkiem – http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nokia-wygrala-patentowa-wojne-z-htc-trwaja-rozmowy-z-googleem,2,3,29926.html

Comments are closed.