HTC WP 8S – niedrogi smartfon z Windows Phone 8

HTC WP 8S_1

Dobry telefon z Windows Phone 8 nie musi być drogi, ten model to udowadnia. Można sobie pozwolić na jego zakup, nawet gdy ma się na telefon około 1 tys. złotych. Nie jest to suma wygórowana, mała też nie jest, ale jeśli weźmie się pod uwagę oferowane przez HTC WP 8S możliwości, to trzeba przyznać, że jest atrakcyjna. Smartfon ma wiele zalet i kilka wad.

System Windows Phone 8 w telefonie to spory atut, dla kogoś, kto szuka dobrej alternatywy dla systemu stworzonego przez Google. Dla kogoś, kto szuka telefonu z Androidem będzie to wadą, ale taka osoba w ogóle się tym telefonem nie zainteresuje. Smartfon charakteryzuje się dobrą wydajnością. W HTC WP 8S mamy dwurdzeniowy procesor 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM.

HTC WP 8S_2

Pamięć wewnętrzna wynosi 4 GB, można ją zwiększyć o 32 GB pamięci zewnętrznej. 4-calowy ekran ma rozdzielczość 480 x 800 pikseli. Telefon otrzymał aparat 5 Mpix z lampą LED i możliwością tworzenia filmów HD. Nie ma drugiej dodatkowej kamery. Z funkcji, jakie spotyka się czasem w smartfonach nie ma też radia. Bateria o pojemności 1700mAh jest niewymienna.

 

Comments are closed.